• İletişim

    +903628750414
  • Çalışma Saatleri

    Pzt - Pzr 08:00 - 19:00
  • Adres

    Gündoğdu mh Gündoğdu Merkez sok no:177/1 Terme/Samsun

Özel Sina Rehabilitasyon Merkezi’nden Yıl Sonu Etkinliği

Özel Sina Rehabilitasyon Merkezi’nden Yıl Sonu Etkinliği

Samsun Terme Özel Sina Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Öğrencilerinin Hazırlamış Olduğu Yıl Sonu ‘Moral ve Motive Gecesi’ Adlı Program Özel İdare Konferans Salonu’nda Yapıldı. Program, Termeli Vatandaşlar Tarafından Beğeni ile İzlendi.
2.07.2008 15:26
Özel Sina Rehabilitasyon Merkezi’nden Yıl Sonu Etkinliği
Samsun Terme Özel Sina Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin hazırlamış olduğu yıl sonu ‘Moral ve Motive Gecesi’ adlı program Özel İdare Konferans Salonu’nda yapıldı. Program, Termeli vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.

Özel Sina Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerin hazırlamış olduğu birbirinden güzel tiyatro, skeç, şiir, dans gösterileri, piyes ve türküler davetlilere hoş bir gece yaşattı. 230 özürlü bireye eğitim verdiklerini açıklayan Özel Sina Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Mahmut Kökten, “Özürlü birey diye bir şey yoktur, eğitimsiz özürlü vardır.” dedi. Engellilerin yardımdan çok şefkate ihtiyaçları olduğunu söyleyen Kökten, ailelerin özürlülük hakkında yeterli bilgiye sahip olmaklarını belirtti.

Kökten, merkezde verilen eğitimle ilgili olarak şunları söyledi: “Vermiş olduğumuz eğitim neticesinde birçok olumlu sonuçlar aldık. Biz burada birçok insana eğitim veriyoruz. Biz sadece özürlü kişiye değil, özürlü bireye sahip ailelere de eğitim vermekteyiz. Özürlü çocuklara sahip ailelere bu çocukları topluma kazandırılması için gerekli bilgi ve rehberlik hizmetimiz de var. Amacımız özürlü insanları iyi bir eğitimle rehabilite edip toluma kazandırmaktır. Bu gün burada yapmış olduğumuz bu etkinlik de bu eğitimin bir parçasıdır. Bu gece etkinliği ile hedeflenen amaç özürlü kişileri vatandaşlarla kaynaştırmaktır. Kursumuzda fizyoterapi, otistik, eğitilebilir, öğretilebilir ve işitme engelli programları kapsamında eğitim verilmektedir. Devletimiz, çeşitli sebeplerden dolayı ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşların ‘Sosyal Devlet’ eliyle bu ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu noktada bize düşen görev, makro düzeyde toplumu, mezzo düzeyde aileyi ve mikro düzeyde de bireyi özürlülük ve özürlünün eğitimi hakkında bilgilendirmektir.”

Kaynak: CHA